niedziela, 24 kwietnia 2016

"Mistrzowski" pogrom

Leicester City- Swansea City
Kolejna odsłona niedzielnego popołudnia. King Power Stadium- miejsce gdzie w tym sezonie narodziła się sensacja, historia jeszcze do niedawna nie do uwierzenia. Leicester, drużyna która rok temu walczyła o utrzymanie w lidze, jest o krok od wywalczenia mistrzowskiego tytułu. O tej drużynie poświęcę jeszcze osobny wpis w trakcie tygodnia, teraz skupmy się na spotkaniu.
Pierwszy gwizdek Marka Clattenburga, mecz zaczyna się spokojnie w przyzwoitym dla oka tempie. Już w 10 minucie fatalny błąd Ashleya Williamsa, który próbując wykonać dalekie podanie trafia futbolówką w Riyada Mahreza. Ten szybko zabiera się z piłką i bez problemu pakuje piłkę w bramce Łukasza Fabiańskiego- 1:0. Następne minuty to gra głównie w środku pola, oraz wzajemne ataki obu ekip. Lisy w 30 minucie mają rzut wolny, do piłki podchodzi Daniel Drinkwater; posyła piłkę w pole karne gdzie fantastycznie odnalazł się Jose Leonardo Ulloa, który strzałem głową podwyższa wynik na 2:0. Goście się nie poddają, kilka groźnych sytuacji w tym zmarnowana główka Fernandeza oraz wybroniony przez Kaspera Schmeichela strzał Gylfiego Sigurdssona.
Druga połowa, a mianowicie kwadrans, który ją rozpoczął nie zwiastował zmartwychwstania Swansea. Gra ciągle toczyła się w środku pola, mimo większego posiadania piłki gości, to Leicester konsekwentnie kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku. W 60 minucie po wykopie Schmeichela, Schlump wypuścił sam siebie, po czym razem z Ulloa wykorzystali sytuację „2 na 1”- po godzinie gry na tablicy wyników 3:0. Następne minuty to ciągła rewelacyjna gra Lisów, którzy mimo dużej przewagi nie przestali atakować. W 82 minucie na plac gry wchodzi Marc Albrighton, który już 3 minuty później po zamieszaniu w polu karnym ustala wynik spotkania na 4:0.
Swansea było dzisiaj bezbronne, wydaje mi się, że nikt nie zatrzymałby gospodarzy dzisiejszego spotkania w takiej formie, którą zaprezentowali. Mimo braku najlepszego strzelca - Jamiego Vardy, ekipa Claudio Ranieriego pokazała mistrzowską klasę oraz to, że tytuł w pełni im się należy. Zostały 3 kroki w jego kierunku…
Leicester City- Swansea City 4:0